Muzea v Madridu

Menu

Muzea v Madridu

Reina SofiaMadrid je skutečně hlavním městem umění a tento fakt potvrzuje svými rozsáhlými uměleckými sbírkami.

Žádné další město na iberijském poloostrově není domovem takových uměleckých děl od skvělých španělských i světových mistrů. Jmenovitě El Greco, Tiziano, Rubens, Velázquez, Goya, Picasso, Miró a Dalí jsou jen některými velkými umělci, jejichž díla najdete na zdech madridských muzeí.

3 nejvýznamnější muzea v Madridu, nebo také "trojúhelník" muzeí – Prado, Reina Sofia a Thyssen – se nachází blízko sebe na Paseu del Prado (nazývaného také bulvárem umění).
ThyssenPokud máte čas pouze na jedno muzeum, tak podle nálady vyrazte buďto za klasickým uměním do Prady nebo za současným uměním do Muzea Královny Sofie. V případě, že je to jen trochu možné, navštivte všechna tři muzea. Speciální vstupenka na Paseo del Arte zahrnuje 1 návštěva do každého z muzeí - do Prada, Reiny Sofie a Thyssen - a její největší výhodou je, že je platná celý rok. (vstupenka je dostupná na pokladně v jakémkoli z těchto muzeí).

Nadšenci a milovníci umění budou krásami muzeí v Madridu bez pochyb ohromeni. Vedle tří největších a nejslavnějších muzeí se v Madridu nachází také velký počet dalších muzeí, která určitě stojí za návštěvu.