Noční život v Madridu

Menu

Noční život v Madridu

madrid nightlifePokud se mezi lidmi poptáte na jejich první dojem z Madridu, tak vám většinou odpoví něco jako: "tohle místo je naprosto bláznivé!"
Ačkoli si New York klade nárok na titul "město, které nikdy nespí" Madrid je urputným soupeřem, který jej mnohdy o mnoho předčí. Madriďané společně s cizinci plní ulice v kteroukoli noční hodinu, vrací se z tapas barů, přecházejí od baru k baru, později se přemísťují do nočních klubů, ze kterých se vracejí až s ranním rozbřezkem. Barů v Madridu je opravdu nepředstavitelně mnoho...

nightclubVětšina místních obyvatel má už své oblíbené oblasti - "zonas de marcha", kam v noci vyráží. Každá čtvrť má svou osobitou atmosféru a styl, proto je naprosto normální, že lidé "skáčí" z jednoho baru do druhého, aby si užili od každého něco předtím, než zakotví v některém z nočních klubů, kde už musí zaplatit vstupné.

Přehled těch nejlepších madridských barů a klubů najdete ve článku eurovíkend v Madridu.

Puerta del Sol, Gran Vía & Huertas

Pokud turisté přesně nevědí kam vyrazit, tak začnou v centru dění u Puerty del Sol. Odtud zamiřte směrem k Plaza de Santa Ana a do Huertas. V tomto sousedství najdete spoustu irských hospod, pop barů, cizinců a upřímně také Španěle, kteří zde loví v mezinárodních vodách. Nicméně tu najdete autentické tapas bary a dva skvělé jazzové bary: Café Populart (Huertas, 22) a Café Central (Plaza del Ángel, 10). Dalším ze zajímavých míst je Calle de Echegaray, ve které se nachází lokály s flamencem, Cardamomo (čp. 15) a Los Gabrieles (čp. 17) a funky La Boca del Lobo (čp. 11).

Gran Vía

Největší madridské noční kluby najdete právě na tomhle bulváru, který je neustále plný lidí v týdnu i během víkendu a to především kolem zastávek metra Gran Vía, Callao, San Bernardo a Plaza de España.

La Latina

La Latina, nedaleko Plaza Mayor, je nejlepším místem pro trávení nedělního odpoledne. Když už si myslíte, že víkend téměř končí, tak zde potkáte Madriďany především na Plaza de la Paja, Plaza de San Andrés a Cava Baja, kteří popíjejí pivo přímo na ulici nebo vysedávají na některé terase. Je to i skvělé místo pro tapas, víno, pivo nebo koktejly kdykoli večer během všedních dnů. Atmosféra je zde velice uvolněná, moderní a velmi přátelská.

Chueca

Ve čtvrti Chueca, v hlavní madridské gay oblasti, si své najdou homosexuálové i heterosexuálové. Právě tady se můžete bavit v nejstylizovanějších, nejmódnějších a nejelegantnějších barech v celém Madridu. Pokud spíš chcete něco ve stylu reggae a hip hopu, tak zajděte do Calle Barquillo do Kingston (čp. 42).

Malasaña

Stačí se jen vynořit ze stanice metra Tribunal během víkendového večera a okamžitě okusíte noční život ve čtvrti Malasaña: svěží, alternativní, rockerský, hippies. Malasaña už možná není hlavním centrem kultury jako během La Movidy, ale Plaza Dos de Mayo, Calle de San Vincente Ferrer a Calle de la Palma jsou stále plné života. Calle del Pez v blízkosti Gran Vía láká starší lidi do tapas barů jako El Pez Gordo, kaváren jako Nº1 a do jazzových barů jako Cafeina.

Lavapiés

Jestli chcete vidět, jak vypadá genstrifikace, tak zajděte do Lavapiés. Tato čtvrť je na rozdíl od uhlazených lokálů, které najdete všude jinde, plná hippies, lidí ve stylu 30. let a imigrantské populace. Od indických restaurací a brazilských barů přes tajuplné chill-outy až po lokály s flamencem - Lavapiés je jednoduše nejpestřejším multikulturním prostředím v Madridu.

Salamanca

Lidé ze čtvrti Salamanca jsou noblesní, mladí muži nosí polo trička, ženy vysoké podpatky a tvář mají vždy opálenou po dovolené v nějaké přímořské oblasti. Salamanca je opravdu luxusní čtvrtí hlavního města Španělska. Možná nějaké slavné hvězdy nebo fotbalové hráče potkáte v Gabaně 1880 (Velázquez 6), tedy pokud vás tam vůbec pustí. Shabay v Calle Miguel Angel 3 je dalším oblíbeným místem vyzdobeným dekorem kamasútry.