Shopping in Madrid

Menu

Shopping in Madrid

ShoppingMadrid je rájem na zemi pro milovníky nakupování. Patří mezi jednu z mála evropských metropolí, ve které lze nakoupit cenově dostupné a kvalitní zboží... V centru města najdete největší počet obchodů na Gran Vía či v okolí Plaza Mayor a Puerty del Sol.

Jestli chcete raději "všechno pod jednou střechou", tak vyrazte metrem do některého nákupního centra. Například nákupní galerie La Vaguada s více než 350 obchody se nachází v severní části města (metro Barrio del Pilar).

Madridské obchodní domy Mall "par excellence" El Corte Inglés, mají pobočky v celém centru města. Ceny v Corte Inglés jsou o něco vyšší, ale na druhou stranu si buďte jistí sázkou na jistotu, protože zde najdete opravdu všechno, co potřebujete - od domácích potřeb & designu přes oblečení, knihy až po potraviny. Zkuste třeba pobočku hned vedle náměstí Puerta del Sol v ulici Calle de Preciados.

Za skvělým bleším trhem vyrazte v neděli ráno. El Rastro končí okolo 14 hodiny a jeho působištěm je především ulice Ribera de Curtidores (metro La Latina). Tento bleší trh pro vás bude Corte Ingles skvělou turistickou zastávkou. Sledujte však pečlivě své tašky a kabelky, protože na trhu nejsou kapesní krádeže nic neobvyklého.

Ve čtvrti Salamanca zase můžete obdivovat haute couture v malých buticích s exkluzivní módou v odpovídajících cenových hladinách. To pravé místo pro luxusních značky jako Gucci, Yves Saint Laurent, Armani nebo Carolina Herrera je právě tato čtvrť.