Malasaña, Madrid

Menu

Malasaña, Madrid

Lokalita
malasañaNa Malasañu navazuje San Bernardo na západě, Gran Vía na jihu, ulice Fuencarral z východu a Calle de Carranza ze severní strany. Přejděte do Calle San Bernardo a vstoupíte do oblasti Conde Duque se stejnou severní a jižní hranicí, z další strany Conde Duque končí u Plaza de España/ Calle de la Princesa.
Stanice metra v této oblasti: Tribunal, Bilbao, San Bernardo, Noviciado, Gran Vía, Callao, Santo Domingo, Plaza de España, Ventura Rodriguez.

V kostce

San BernardoDvě významné revoluce se odehrály v Malasaně: nejprve povstání proti Napoleónově okupaci v roce 1808 a druhá o téměř 200 let později: La Movida v 80. letech 20. století. Proto se Malasaña stala srdcem španělské kultury s drsným nádechem. Východní hranice této čtvrti - Calle Fuencarral - je sídlem nejmódnějších značek (jako například Diesel, Adidas, Hoss atd.) a udává módní směr celému Madridu. Vydejte se směrem k Plaza Dos de Mayo a objevíte ulice plné barů, kaváren, butiků a restaurací. Dále po calle Pez a San Bernardo směrem ke kulturnímu centru Conde Duque, kde si můžete ve venkovních kavárnách užívat hippie Madrid.