Plaza Mayor, Madrid

Menu

Plaza Mayor, Madrid

Plaza MayorLokalita
Severní budovy náměstí Plaza Mayor sousedí s Calle Mayor. Tato ulice spojuje Puertu del Sol s Calle Bailén, u které se nachází Královský palác, katedrála Almudena a ještě dále na západ Puente de Segovia (Segovijský most). Pokud z náměstí projdete některým z jižních průchodů, objevíte staré město známé jako "habsburský Madrid," "Madrid de los Austrias" nebo "La Latina."

Zastávky metra v této oblasti: Sol, La Latina, Ópera, Tirso de Molina.

V kostce
Plaza Mayor bylo jedním z prvních madridských tržišť v 15. století a během dalších období, ve kterých zde probíhala nová výstavba, náměstí sloužilo jako hlavní místo pro býčí zápasy, karnevaly, festivaly a všechny druhy oficiálních slavností. Nyní se na tomto náměstí nachází největší turistické informační centrum, budova radnice a spousta předražených, ale velmi příjemných, kaváren s celoročním venkovním posezením. Během celého roku zde narazíte na různé druhy stánků, trhů a výstav, které gradují především na Vánoce, kdy stánky s betlémy, parukami a dalším vánočním zbožím zaplní velkou část náměstí.

Nejtypičtější atrakce Madridu se soustřeďují okolo Plaza Mayor ve čtvrti "Austrias". Ochutnejte místní typickou španělskou kuchyni v klasických restauracích jako El Botín nebo Casa Lucío, podívejte se na flamenco v některém sále v sousedství nebo si dejte skleničku sherry ve vibrující ulici Cava Baja, ve které se mísí staré lokály s novými a všechny jsou otevřené každou noc kterýkoli den v týdnu. Los Austrias je skvělou čtvrtí pro loudání se po historických uličkách nejstarších částí Madridu.