Španělská kuchyně

Menu

Španělská kuchyně

Cocido Španělská kuchyně se má určitě čím chlubit. Nadchne jak milovníky různých druhů masa, tak i zapřísáhlé vegetariány.

Přímo Madrid není na rozdíl od dalších regionů ve Španělsku jako Baskicko, Katalánsko nebo Galície, které jsou známé svoji specifickou kuchyní, vyhlášený žádnými kulinářskými specialitami. Typické jídlo v Madridu a místní kuchaři mají tendenci připravovat těžká, nutričně vydatná jídla, které se skládají ze surovin turistům málo známým.

Huevos rotosPřes to všechno může odvážný strávník v Madridu okusit skvělý kulinářský zážitek. Místní speciality jsou totiž připravovány vynikajícím způsobem, přestože jsou pro žaludek poměrně těžké a hůře stravitelné. V Madridu se vám tak nabízí možnost ochutnat novou podobu španělské kuchyně.

Typické jídlo v Madridu

Cocido madrileño: dušené maso na způsob guláše s cizrnou
Cochinillo asado: pečené selátko (velmi typické pro okolní města jako například Segovia)
Rabo de toro: nadívaný kravský nebo býčí ocas
Callos a la madrileña: držky v pikantní rajčatové omáčce
Oreja: prasečí uši
Bocata de calamares: smažené kalamáry podávané jako sandwič ve francouzské bagetě (hledejte přímo na Plaza Mayor nebo v okolí)
Tortilla de patatas: silnější omeleta z vajíček, cibule a brambor
Patatas bravas: smažené brambory v kombinaci s kořeněnou rajčatovou omáčkou
Huevos rotos: volské oko usmažené společně s hranolkami
Sopa castellana: česneková polévka
Porras: větší verze churros - speciální těsto podobné koblihovému se vytvaruje pomocí cukrářského sáčku a prudce osmaží, porras se podává nasladko s horkou čokoládou nebo kávou

PorrasKromě specialit z prasečích uší a vnitřností si můžete vybírat mezi různými druhy vynikajících tapas (krokety, sýr Manchego, šunka serrano...). A samozřejmě, že v Madridu najdete stovky různých restaurací, mezi kterými lze volit přesně podle toho, na jakou kuchyni a specialitu zrovna máte chuť. Okusíte tedy španělskou kuchyni, nebo dáte přednost jiné mezinárodní kuchyni?