Sevilla, Španělsko

Menu

Sevilla, Španělsko

Sevilla

Úvod
Sevilla patří mezi nejdůležitější města jižního Španělska především kvůli dvěma klíčovým faktorům: kultuře a umění. A nejen to - z ekonomického hlediska se může chlubit takovou výkonností, že je dokonce hospodářským tahounem celého jihu.

K výše zmíněným faktorům je ještě nutné dodat, že Sevilla není jen silným a vlivným městem, ale také nabízí mnoho zajímavých míst k vidění, množství různorodých aktivit a turisticky lákavých cílů! Výlet z Madridu do Sevilly se objevuje na programu mnoha cestovatelů a usnadňují ho četná dopravní spojení mezi těmito městy.

Jiskry umění
Sevilla nabízí spoustu aktivit spojených s uměním a právem je označována hlavním městem umění jižního Španělska. Jistě uspokojí i vaše velká očekávání. První poznámku si na mapě udělejte u Muzea výtvarného umění, které bylo vytvořeno v roce 1700 Juanem De Oviedem. Návštěvníkům přibližuje drsný realismus umělců jako například Zurbarán. V regionálním archeologickém muzeu v Seville založeném v roce 1929 jsou zase k vidění nejlepší sbírky římského umění a Tartessianské kultury.

Sport, sport a zase sport!
Místní profesionální fotbalový klub FC Sevilla je nejstarším klubem v Seville a patří také vůbec k nejstarším fotbalovým klubům v Andalusii. S výkoným týmem a skvělými hráči je téměř zbytečné zmiňovat vzrušující atmosféru, která během zápasů pohltí publikum. Místní tým vyhrál několikrát různé poháry a šampionáty na evropské úrovni.

Speciality místní kuchyně
Až budete procházet všechna zajímavá místa a památky v Seville, tak vám jistě vyhládne! Proto v předstihu omrkněte náš rychlý výběr míst, kam na jídlo zajít, rozčleněný dle momentálních chutí. Skvělým tapas barem s příjemnou atmosférou a kvalitními pokrmy pro obnovení vaší energie je Bodega Santa Cruz. Nejlepší sendviče připravuje Bar Laredo, každý strávník si zde svůj sendvič může dochutit dresinkem dle vlastního výběru. A nakonec něco v kubánském stylu! Habanita nabízí široký výběr vegetariánských jídel, které vás rozhodně nezklamou.