Úvod

Menu

Úvod

oso y madroñoNa první pohled se Madrid může zdát méně akraktivní než ostatní města ve Španělsku. Většina turistů se totiž ze Španělska vrací okouzlena krásou přímořských destinací jako Barcelona a San Sebastian, další vypráví o nádherných památkách Sevilly a Granady v jižním Španělsku. Když se však zmíní o Madridu, tak mluví především o Muzeu Prado, vysokých vládních budovách a šíleném nočním životě (jestli si ho však vůbec pamatují).

Ale nenechte se zmást! Tahle španělská metropole je nádherné město a rozhodně stojí za prozkoumání. Nabízí mnoho věcí k objevování, stačí jen vybrat a zajít na ta správná místa.

Gran ViaMadrid, hlavní město Španělska, je zároveň i největším španělským městem s populací přesahující 3 miliony obyvatel. Z tohoto počtu je nejméně 17% cizinců a také mnoho zde žijících Španělů pochází z jiného města ve Španělsku. Lidé v Madridu se k novým obyvatelům chovají velmi otevřeně a přátelsky. Právě proto je také známo, že se každý může stát Madriďanem, aniž by se v Madridu musel přímo narodit!

Toto španělské město se nachází v samém srdci Pyrenejského poloostrova a proto Madrid disponuje tou výhodou, že je dosažitelný za méně než 8 hodin ze všech ostatních měst ve Španělsku. Bez problémů si můžete užít krátké výlety z Madridu za památkami krásných historických měst jako je Toledo a Segovia, nebo dokonce vyrazit na zasněžené sjezdovky Sierry de Guadarramy. Z Madridu je snadné cestovat autobusem nebo vlakem do různých koutů Španělska, přičemž určitě využijete místní městskou dopravu, která patří mezi nejlepší na světě díky rozsáhlé síti podzemní dráhy, více než 100 autobusovými linkami a taxíky na každém rohu.

Historie Madridu je naprosto svérázná. Začala se totiž psát, když bylo v 16. století nevýznamné středověké město označeno za metropoli a postupně se urputně snažilo získat stejnou pověst jako další významná evropská města. Vše se nakonec podařilo. Dnešní Madrid bez diskuze dospěl v hrdou a sebejistou metropoli plnou světoznámých muzeí a architektonického bohatství.

Madrid je městěm, které především vibruje životem. V jeho ulicích na vlastní kůži poznáte, že se jedná o město s nejintenzivnějším nočním životem v Evropě, v jehož tapas barech a nočních klubech překvapivě vydržíte až do brzkých ranních hodin. Pro méně hektický večer si můžete vybrat z pestré nabídky španělských restaurací, desítek kin, divadelních představení nebo můžete shlédnout vášnivé flamenco. Pro sportovní nadšence je přímo povinností navštívit "nejlepší fotbalový tým 20. století" FC Real Madrid přímo na stadionu Bernabéu.

FlamencoNahlédněte do našeho průvodce městem a odhalte tipy na výlety po památkách a turisticky lákavých místech jako Puerta del Sol, rockenrolová Malasaña, elegantní Chueca, petrá oblast Lavapiés, nóbl čtvrť Salamanca nebo monumentální Plaza de España. Madrid čeká na to, až ho prozkoumáte. Připravte se také alespoň na jeden ze 3 rozlehlých madridských parků, nebo se vydejte na nákupy a obstarejte si ty nejlepší módní úlovky.

Jste připraveni objevovat více? Toto byl totiž zatím pouze úvod... Prozkoumejte našeho turistického průvodce Madridem, abyste se dozvěděli, co všechno toto fascinující město ukrývá!