Býčí zápasy ve Španělsku v Madridu

Menu

Býčí zápasy ve Španělsku v Madridu

bullfightBýčí zápasy ve Španělsku, tolik diskutovaná a kontroverzní španělská tradice, jsou v Madridu stále k vidění. Pokud chcete shlédnout španělskou koridu, tak lepší místo než madridskou býčí arénu Plaza de Toros de Las Ventas nenajdete. A kdy do arény vyrazit? Nejlépe v květnu během festivalu San Isidro.

Kdy se jít na býčí zápasy v Madridu podívat?
Sezóna pro býčí zápasy v Madridu začíná v březnu a končí v říjnu. Býčí zápasy se během tohoto období konají každou neděli, během důležitých festivalů v Madridu jako San Isidro, Dos de Mayo nebo La Paloma někdy i během dalších dnů v týdnu. Býčí aréna Plaza de Toros v Las Ventas je také otevřena během stanovených pátků v červenci a srpnu, během nichž je na představení nabízeno zlevněné vstupné.

Plaza de TorosKam v Madridu na býčí zápasy vyrazit?
Přímo v centru Madridu se nachází velká býčí aréna: Plaza de las Ventas. V regionu Madrid naleznete také další menší a ne tak důležité býčí arény ve městech Aranjuez, Colemnar Viejo, Chinchón, Getafe, Leganés a další v oblasti Sierra de Guadarrama. V těchto městech se na konci srpna nebo na začátku září konají tradiční oslavy (fiestas), během kterých máte skvělou příležitost vidět býčí zápasy v komornějším prostředí a bavit se společně s místními Španěly.

Aréna Plaza de Toros de las Ventas postavená v roce 1932 a obdivována pro svůj styl "mozárabic" pojme téměř 25 000 osob. Las Ventas je nejpopulárnější býčí arénou a základním bodem pro všechny fanoušky býčích zápasů ve Španělsku.

Zatímco budete v Las Ventas, zajděte také do muzea Museo Taurino, ve kterém uvidíte vše, co souvisí s býky - "toros": výbavu a nástroje, malby, sochy, oděvy a další. Muzeum je otevřeno během sezóny býčích zápasů (březen - říjen), od úterý do pátku od 9:30 do 14:30 a v neděli & během státních svátků od 10:00 do 13:00 hodin. Mimo sezónu (listopad - únor) je otevřeno od pondělí do pátku od 9:30 do 14:30.

Plaza de Toros de las Ventas
c/ Alcalá 237
Stanice metra: Las Ventas (linka 2 nebo 5)
Autobusové linky: 12, 21, 38, 53, 106, 110, 146
Čtvrť: Salamanca

Kde zakoupit lístky na býčí zápasy v Madridu?
Lístky na býčí zápasy v Las Ventas stojí od 2€ do 115€. Sekce 1, 9 & 10 jsou nejžádanější a také nejdražší, ale na dobré místo není problém sehnat ani levnější lístky.
Otevírací doba pokladny: v pátek od 10:00-14:00 hodin & od 17:00-20:00 hodin
Platby kreditní kartou - telefon: +34 902 15 00 25