Granada, Španělsko

Menu

Granada, Španělsko

Granada

Úvod
Pokud jste nadšenci do zimních sportů, tak je právě pro vás výlet z Madridu do Granady tím pravým. Granada se nachází na úpatí pohoří Sierra Nevada a obklopují ji 3 řeky (Beiro, Darro a Genil). Toto pozoruhodné město silně zasažené arabskou kulturou vám islámský vliv bude připomínat na každém kroku. Granada nabízí energetický noční život, protože je sídlem mnoha univerzit, a jistě pro vás nebude žádným překvapením, že toho španělské město je kolébkou flamenca.

Kam vyrazit?
Hledáte informace o uměleckém bohatství Granady? Potom se podívejte na tento seznam plný dobrých nápadů! Zaprvé: La Alhambra - skvělý příklad vlivu hispánské a maurské kultury od 9. do 16. století. V paláci Karla V. zase najdete muzeum Alhambry. Dalším muzeem, ve kterém si můžete rozšířit své znalosti, je muzeum výtvarného umění s nejstaršími výtvarnými díly už z 16. století, které byly sesbírány v kostelech v okolí Granady.

Další obdivuhodnou památkou jsou paláce Nazaries postavené ve 13. století, na kterých vás jistě značně zaujme architektonická směsice perského a maurského vlivu.

Sporty
Velmi populární volnočasovou aktivitou v Granadě je lyžování, o kterém jsme se zmínili již na začátku. Do hlavního lyžařského areálu Estación de Sierra Nevada se z Granady bez problémů dostanete. Toto středisko nabízí desítky různě obtížných sjezdovek. Pokud nejste zastáncem lyžování, tak vás určitě potěší, že je toto město plné fotbalových hřišť, můžete si zahrát tenis, squash a spousty dalších sportů, takže si zde každý najde to své!