Puerta del Sol, Madrid

Menu

Puerta del Sol, Madrid

Puerta del solLokalita
Všechny cesty v Madridu vedou k Puertě del Sol, tedy obrazně řečeno. Sol známá jako "nultý kilometr", protože vzdálenosti se na dálnicích ve Španělsku počítají právě z tohoto místa. Sol proto není jen srdcem Madridu, ale i celého Španělska.

Puerta del Sol je skvělým výchozím bodem pro turisty v Madridu, protože na toto náměstí navazuje mnoho důležitých ulic. Vydejte se západně ulicí Calle Arenal a dorazíte ke Královskému divadlu & paláci, na jihozápad po Calle Mayor zase dorazíte na Plaza Mayor a do městské části "Austrias". Východním směrem vás ulice Carrera de San Jerónimo dovede k parlamentu a k muzeu Prado, zatímco Calle de Alcalá vás nasměruje přímo na Plaza de Cibeles, k Puertě de Alcalá a k parku Retiro. Jakákoli severní nákupní třída (Montera, Carmen, Preciados) vás nakonec dovede ke Gran Vía, pak stačí jen přejít ulici a budete na cestě do Malasani.

Stanice metra v této oblasti: Sol, Sevilla, Gran Vía, Ópera.

oso madroñoV kostce
Puerta del Sol je nejrušnějším místem v Madridu, celé náměstí je vždy plné lidí! Obchodní domy, restaurace a rychlá občerstvení lemují náměstí na každé straně a právě díky umístění v centru města je náměstí oblíbeným místem pro setkání už po celá staletí. Na náměstí najdete dvě hlavní poznávací znamení - neonový nápis "Tío Pepe" a slavnou sochu "El Oso y el Madroño" (medvěd & jahodový strom). Na Silvestra se Puerta del Sol podobá náměstí Times Square v New Yorku. Tisíce lidí se zde schází, aby společně odpočítaly příchod nového roku. Hodiny na Casa de Correos odbíjejí poslední vteřiny roku a zvykem Madriďanů je s každým úderem hodin sníst kuličku hroznového vína.