Ávila, Španělsko

Menu

Ávila, Španělsko

Avila

Úvod
Ávile vládnou kruté zimy a krátká dusná léta. Toto město je vhodné pro turisty, kteří hledají nejen historické zajímavosti, ale i klidné prostředí. Při příchodu k městu vás ohromí mohutné hradby s 88 věžemi, které stále chrání historické dědictví ukrývající se za nimi. Ávila je skvělým místem pro jednodenní výlet z Madridu.

Kam vyrazit...
Katedrála z 12. století patří k nejstarším objektům gotické architektury v Ávile. Uvnitř katedrály vás nejvíce zaujme výmalba nad oltářem, kterou vytvořil malíř Pedro de Berrungeute. Kromě toho uvažujte také o návštěvě paláce Palacio de los Davila, který byl postaven během 13. až 16. století stejnojmenou šlechtickou rodinou. Uvnitř paláce jsou ukryty zajímavé archeologické nálezy.

Slavnosti a jídlo
Všude po celém Španělsku vědí, jak se bavit a pořádat oslavy a ani Ávila není v tomto směru výjimkou. Místní oslava zvaná Fiesta de Santa Teresa odkazující na zdejší reformátorku sv. Teresu, je plná zábavy, koncertů a pořádných ohňostrojů!

Typickou pochoutkou z Ávily je sladkost vyrobená z vajec, mouky a cukru zvaná Yema de Ávila. Dobré je také vědět, že toto španělské město je místem, kde můžete ochutnat skvěle připravené maso, milovníci masa určitě ocení především různé druhy vynikajících steaků.