Flamenco v Madridu

Menu

Flamenco v Madridu

Flamenco sice vzniklo v Andalusii, ale s nejlepšími školami a živými představeními se můžete setkat v hlavním městě Španělska - v Madridu. flamenco dancers

Nevíte úplně přesně, co je vlastně flamenco? Tak si zkuste přečíst informace o historii flamenca.

V Madridu máte na výběr několik možných způsobů, jak si flamenco užít. První a nejrozšířenější možností jsou tablaos, kde budete sedět u stolu, popíjet drinky a pochutnávat si na jídle, pokud chcete vidět intimní tradiční show na malé scéně. Tato možnost je však poměrně drahá (očekávajte cenu okolo 30€ s pitím a 60-70€ s jídlem) a pořádaná především pro turisty, ale i přesto je typickým úvodem do flamenca.

Dále se s flamencem lze setkat v několika málo barech, ve kterých můžete shlédnout různé druhy představení, některé improvizované, jiné pečlivě naplánované, některé více, jiné méně autentické.

A konečně další možností je návštěva představení v některém z madridských divadel, konkrétně v Teatro Real anebo Teatro Albéniz.

Corral de la MoreriaTabloas s flamencem v Madridu

Corral de la Morería
c/ de la Morería 17
Sousedství: Plaza Mayor
Tel: (+34) 91 365 84 46
Metro La Latina

V srdci historického Madridu, pravděpodobně nejlepší místo pro flamenco představení na světě, slaví už více než 50. výročí. Noční představení začínají ve 22 hodin, restaurace otevírá ve 20 hodin. Corral navštívily osobnosti jako například: Mohammed Ali, Che Guevara, Ernest Hemingway, Salvador Dalí, Pablo Picasso, John F. Kennedy, Ronald Regan, Sofia Loren, Sammy Davis Jr., King Hussein of Jordan, U2...

Casa Patas
c/ Cañizares 10
Sousedství: Huertas
Tel: (+34) 91 369 04 96
Metro Anton Martin nebo Tirso de Molina

Tradiční, autentická a spolehlivě krásná představení flamenca začínající v půl jedenácté večer od pondělí do čtvrtka, v pátek a v sobotu se konají dvě představení (ve 21 hodin a o půlnoci). Hvězdy jako Prince, Naomi Campell, José Mercé, Willem Defoe, Robert Smith nebo Johnny Depp se zde na představení také podívaly. V prvním patře se navíc nachází velmi slavná škola flamenca.

Cafe ChinitasCafé de Chinitas
c/ Torija 7
Sousedství: Plaza Mayor
Tel: (+34) 91 547 15 01
Metro Santo Domingo

Představení začínají kolem půl jedenácté večer a jistě vás čeká noblesní, avšak drahá podívaná. Bill Clinton, Omar Sharif a Pedro Almodóvar jsou některými z hostů, které mohlo Café de Chinitas přivítat.

Las Carboneras
Plazuela del Conde de Miranda 1
Sousedství: Plaza Mayor
Tel: (+34) 91 542 86 77
Metro La Latina, Opera nebo Sol

Las Carboneras nabízí tradiční flamenco na velkém moderním prostoru s kvalitním tanečním vystoupením i přesto, že se jedná o turistické místo. Las Carboneras je možná méně slavné nebo méně atraktivní místo než ta ostatní, ale má velmi solidní pověst. Každý večer v týdnu se konají dvě představení v devět hodin a v půl jedenácté, o víkendech v půl deváté a v 11 hodin.

Flamenco bary v Madridu

Candela
c/Olmo 2
Sousedství: Lavapiés
Metro Tirso de Molina
Sklepní jam session a hudba flamenca v pořádných reproduktorech. Otevřeno od 11 večer do 6 hodin ráno, lidmi se plní až později - až se v sousední čtvrti Lavapiés zavřou bary.

La Soleá
c/ Cava Baja 27
Sousedství: Plaza Mayor
Metro La Latina
Turistické místo, ale skvělé je, že zde každý večer uvidíte místního hudebníka hrát na kytaru. Zpěváci a tanečníci mají možnost improvizovat a atmosféra je obecně velmi přátelská. Otevřeno až do 6 hodin ráno, ale představení si užijete více, pokud dorazíte dříve, než hlučné davy lidí.

Monteleón
c/ Monteleón 36
Sousedství: Malasaña
Metro San Bernardo

Nováček, přesto má dobrou pověst. Méně turistické místo, otevřeno až do 6 hodin ráno, zaplňuje se okolo druhé ranní.

Cardamomo
c/ Echegaray, 15
Sousedství: Puerta del Sol / Huertas
Metro Sevilla (linka 2)

Noční jam session každou středu večer zdarma: o umělcích nikdy nevíte dopředu, abyste nepřišli o moment překvapení a abyste se sem často vraceli.

Centro Amor de DiosŠkoly flamenca v Madridu

Centro Amor de Dios
c/ Santa Isabel 5, above the Mercado Antón Martín
Sousedství: Lavapiés
Metro Antón Martín
Tel: (+34) 91 360 04 34

Nedávno zrekonstruované centrum s velmi dobrou pověstí. Amor de Dios se zabývá především výukou flamenca - tance, zpěvu a hraní na kytaru, a nabízí kurzy všech úrovní. Vyučují zde dokonce i celosvětově proslulí umělci.

El Horno
c/ Esgrima 11
Sousedství: Lavapiés
Metro Tirso de Molina nebo La Latina
Tel: 91 527 57 01

V tomto centru najdete lekce všeho druhu - tanec, hudba, divadlo a flamenco. Jedná se o víceúčelové prostory a lekce flamenca jsou zde o něco levnější a klidnější než v Amor de Dios. Trénoval zde i slavný Joaquín Cortés.