Restaurace v Madridu

Menu

Restaurace v Madridu

spanish cuisineŠpanělská kuchyně v Madridu není nijak slavně uctívána na mezinárodním poli, ale i přesto se v místních restauracích můžete skvěle najíst, pokud víte, kde hledat a kam vyrazit.

Porkmy místní madridské kuchyně jsou obecně velmi těžké, přičemž hlavními druhy jídla jsou maso, fazole, vajíčka a smažené pokrmy (viz španělská kuchyně pro více informací). Velkým plusem Madridu je široká nabídka restaurací z dalších regionů Španělska (Baskicko, Galície, Katalánsko, Andalusie) a bohatá tapas kultura. Mnoho mezinárodních restaurací přináší do města nové stravovací možnosti v podobě pestrosti a kvalitě nabízených jídel.

Cocido MadrileñoCeny v restauracích v Madridu

V Madridu je možné si pochutnat na vynikajícím jídle, aniž byste museli utratit spoustu peněz. Podívejte se na náš seznam levných restarací v Madridu a vyberte si nejlepší nabídku za velmi dobrou cenu. Nicméně máte na výběr spoustu možností, jak utratit i více než 35€ na osobu a to pokud jste fanouškem luxusních restaurací.

Oběd ("la comida") je hlavním jídlem dne, které vůbec nemusíte pořídit draze. Většina restaurací v "poledne" nabízí "menú del día". Toto menu se liší od klasického jídelního lístku (carta) a je nabízeno za pevnou cenu, která zahrnuje předkrm ("primero"), hlavní chod ("segundo"), dezert ("postre") a nápoj dle vašeho výběru. Cenové rozpětí se pohybuje mezi 7.50€ a 15€ na osobu.

Rabo de ToroOtevírací doby restaurací v Madridu

Většina cafeterií otevírá v době snídaně v 8 hodin ráno. Typická snídaně (desayuno) se v Madridu skládá z kávy/džusu a sladného pečiva/ toustu nebo pro ty, kteří mají chuť na něco většího je vždy připraven kousek španělské omelety ("pincho de tortilla").

Neočekávejte, že byste s obědem začali dříve než ve 13 hodin. Většina restaurací v Madridu začíná nabízet obědové menu okolo půl druhé a končí okolo 4. hodiny odpolední. Nejčastěji se v tomto městě vyráží obědvat mezi druhou a půl čtvrtou.

Máte chuť na odpolední svačinku? Zajděte si na ni do kaváren ve starém stylu, protože většina běžných restaurací zavírá mezi 16. a 20. hodinou.

Časní jedlíci - jinými slovy turisté - můžou na večeři vyrazit už v půl deváté, ale Španělé nezačínají večeřet dříve než okolo 9. hodiny večerní a o víkendech je typický čas, kdy se lidé schází na večeři, mezi 22 a 23 hodinou. Je nutné připomenout, že večeře je o mnoho lehčí a menší než oběd.