Lavapiés, Madrid

Menu

Lavapiés, Madrid

LavapiesLokalita

Oblast El Rastro pojmenována po slavném nedělním trhu se rozkládá na území ve tvaru trojúhelníku mezi stanicemi metra La Latina, Puerta de Toledo a Glorieta de Embajadores. Lavapiés, východní část El Rastra, je ohraničena ulicí Calle Atocha z východu, na jihu ji lemuje Ronda de Valencia, na západě Calle de Embajadores a Calle de la Magdalena ze severní části.

Stanice metra v téhle oblasti: La Latina, Lavapiés, Tirso de Molina, Antón Martín, Puerta de Toledo, Embajadores, Atocha.

LavapiesV kostce
Trh El Rastro se koná pouze v neděli, ale duch blešího trhu se touto uměleckou a bohémskou částí Madridu šíří neustále. Během středověku bylo Lavapiés opovrhovanou židovskou čtvrtí za hradbami města. Možná shodou okolností si tato oblast plná přistěhovalců z Maroka, Subsaharské Afriky a Indie udržela roli outsidera až do dnešní doby. Lavapiés je v celém Madridu etnicky i kulturně nejvíce rozličnou čtvrtí. Rychle však dochází k rozkvětu a postupně se zde objevuje stále více kaváren, barů a galerií. Pokud hledáte různorodé a etnicky pestré prostředí, Lavapiés je určitě tím pravým místem, kam vyrazit.