Hudba v Madridu

Menu

Hudba v Madridu

concertAndalusie má flamenco, Katalánsko rumbu, Galicie dudy a Madrid... tanec chotis?

Typická madridská hudba a tanec mají kupodivu skotský původ a název pochází z německého slova skotský. Chotis se stal populárním během 19. století, kdy byl nejvíce oblíben mezi dělnickou třídou ve čtvrtích Lavapiés a La Latina. Pro více informací se podívejte na festivaly v Madridu.

V současné době je hudba v Madridu velmi rozmanitá stejně jako v dalších hlavních městech. Společně s Barcelonou je v hlavním městě Španělska k vidění velké množství španělských i mezinárodních hudebních akcí.

Informace o nadcházejících koncertech najdete v novinách nebo v kulturním týdeníku Guía del Ocio. Sledujte také plakáty v centru města a určitě vám žádná informace o větší ani menší události neujde.

Na většinu koncertů můžete zakoupit lístky ve FNAC, ve velkém obchodním domě v ulici Preciados, přímo u Puerty del Sol nebo v jakémkoli obchodním domě Corte Inglés. (viz nakupování v Madridu).

Internetový portál www.ticktackticket.com je hlavním španělským webem, na kterém najdete přehled kulturních představení a můžete zakoupit vstupenky.

Podívejte se na seznam koncertních míst v Madridu, abyste věděli, kam na hudební představení zajít.