Obecné informace

Menu

Obecné informace

ApartmentsUpřímně - hledání bytu v Madridu není snadné, během procházení nabídek zjistíte, že je to podobné jako ve velmi zalidněných městěch - např. New York, Paříž nebo Londýn - tedy nesnadné a drahé (alespoň v porovnání s průměrným platem ve Španělsku, který se pohybuje okolo 1200€ za měsíc). Ale napanikařte... najít dobrý byt určitě není úplně nemožné!

Pefektní byt se vám může podařit najít za den, ale nebuďte překvapeni, když to potrvá týden i více. Všechno záleží především na štěstí, načasování, trpělivosti a vytrvalosti.

Turisté, kteří chtějí zůstat jen na několik nocí, týdnů nebo měsíců, si můžou snadno najít byt pro krátkodobý pronájem. Tato možnost získává stále víc a víc na popularitě při hledání ubytování ve Španělsku a v Madridu.

Většina budov určených pro bydlení ve Španělsku má uprostřed malé atrium, které slouží například pro sušení prádla. Je běžné, že pračku na prádlo najdete v každém bytě, sušičky se vyskytují zřídka. Protože je počasí v Madridu suché, vyprané oblečení schne venku i uvnitř velmi rychle. Některé byty mají klimatizaci, jiné centrální vytápění, v kuchyni většinou najdete elektrický nebo plynový sporák.