Sierra de Guadarrama, Španělsko

Menu

Sierra de Guadarrama, Španělsko

Sierra de GuadarramaKdyž Madriďané zatouží po čerstvém horském vzduchu a když chtějí uniknout ruchu velkoměsta, tak vyrazí na sever do pohoří Sierra de Guadarrama. Toto pohoří nabízí mnoho atraktivních turistických stezek, malá půvabná města, místa pro pikniky, možnost lyžování v zimě nebo v létě možnost koupání v jezerech a rybnících. Níže jsme uvedli nejzajímavější místa tohoto regionu.

Lyžování v Sierra de Guadarrama
Puerto de Navacerrada & Puerto de Cotos

Valdesquí: 1-denní skipas stojí 30 až 40 euro. Na místo snadno dorazíte vlakem Cercanías C-9 z Atochy v Madridu do stanice Cotos. Valdesquí se nachází 80km severně od Madridu a 37 km jižně od Segovie. Pro více informací volejte (+34) 902 886 446.

La pedrizaManzanares el Real & La Pedriza
Město Manzares el Real má dvě hlavní atrakce: hrad z 15. století plný belgických tapiserií a La Pedrizu (informace +34 918 539 978 od 10:00 do 18:00). La Pedriza je součástí regionálního parku "Cuenca Alta del Manzares" a jedná se o unikátní žulový prostor, kde si můžete užít horolezectví, turistické stezky a mnoho rybníků, které vás příjemně ochladí během letního horka.

Autobus #724 jezdí z autobusového nádraží na Plaza de Castilla (metro Plaza de Castilla) do centra Manzanares el Real každou půlhodinu od 7 hodin ráno do půl jedenácté večer. Autem jeďte severně po silnici M-607 do Colemnar Viejo; sjeďte na M-609; 5 km směřujte na silnici M-862 a nakonec na M-608.

CercedillaCercedilla
Cercedilla je okouzlující město západně od Manzanares el Real, snadno dostupné vlakem. Cesta trvá pouze 1 hodinu a 20 minut a pak už si můžete užívat plnými doušky svěží horský vzduch a procházet se po římské silnici Calzada Romana z 1. století našeho letopočtu. Pokud vás chození nebaví, nasedněte na "přírodní vlak", který vás proveze skrz borovicové háje až na vrchol do lyžařských středisek Navecerrada a Cotos. Společnosti jako například Cercedillaventura nabízí vyjížďky na koních, paragliding, paintball... a nebo pokud máte auto, zaparkujte v Las Dehesas v populární oblasti pro pikniky a kromě pikniku se projděte po březích řeky Guadarramy.

Jestli cestujete autem, najeďte na silnici A-6 a pokračujte směrem na M-601 v městské části Collado Villalba.

Vlak - Linka cercanías C8b z nádraží Estación de Atocha nebo Estación de Chamartín. Jezdí každých 30 minut (někdy každou hodinu) od 6 hodin ráno do 11 hodin večer.

Autobus - #684 z autobusového nádraží Moncloa (metro Moncloa).