Segovia, Španělsko

Menu

Segovia, Španělsko

SegoviaSegovia ve Španělsku je skvělou destinací pro jedno nebo dvoudenní výlet z Madridu. Město je plné historických památek a všechny z nich jsou snadno dosažitelné pěšky, stejně jako restaurací, které nabízejí slavné "cochinillo" (selátko) jako jednu z mnoha kastilských specialit.

Nejimpozantnější památkou v Segovii je římský akvadukt postavený v roce 63 před. n. l., který se klene více než 800 metrů. Tuto dvou-stupňovou konstrukci 168 žulových oblouků budete ještě víc obdivovat, pokud vezmete v úvahu, že pro spojení kamenných bloků nebyla použita žádná malta.

SegoviaVyjděte na kopec za akvaduktem a vstupte do labyrintů úzkých uliček starého města, abyste objevili místní obrovskou katedrálu přímo u Plaza Mayor. Kompletnímu dokončení této impozantní stavby předcházelo obrovské odhodlání - výstavba započala v roce 1525 a trvala více než 200 let. Po celou dobu byla prováděna v gotickém stylu, přestože už byl jaksi dávno mimo střed zájmů.

Od katedrály stačí ujít jen krátkou vzdálenost a ocitnete se u Alcázaru. Pokud vám věže i věžičky něco připomínají, tak to bude tím, že středověký hrad postavený Maury inspiroval Walta Disneyho při tvorbě hradu Šípkové Růženky. Budova jako taková je vlastně rekonstrukcí, protože ta původní byla zničena požárem v roce 1862.