Hudební festivaly v Madridu

Menu

Hudební festivaly v Madridu

Madrid není zrovna Mekkou hudebních festivalů, mnohem slavnější je Barcelona s festivaly Primavera Sound & Sonar, které Madrid velmi zastiňují. V létě 2006 se v hlavním městě Španělska konal Metrorock a Summercase - dva slibní nováčci na festivalové scéně. Kromě toho se regionální i městské zastupitelstvo snaží sponzorovat stále více kvalitních akcí v kulturních centrech, konkrétně například v Centru Cultural de la Villa a Conde Duque.

Leden/únor: Festival de Flamenco Caja Madrid
FlamencoObvykle se Caja Madrid Flamenco Festival koná v zimě, i když někdy také v květnu, a představuje známé i nové tváře v divadle Albéniz (viz divadla v Madridu) a La Casa Encendida (viz kulturní centra). Zjistěte si více informací o flamencu v Madridu.

Říjen/listopad: Festival de Otoño
Na tradičním "podzimním festivalu" organizovaném madridskou radnicí jsou k vidění různé druhy představení po dobu jednoho měsíce během října a listopadu.

JazzListopad: Festival de Jazz de Madrid
Každý rok v listopadu zve místní zastupitelstvo jazzové umělce z celého světa, aby předvedli své umění na koncertních představenícha v kulturních centrech.

Květen/červen: Festimad
Obvykle se koná v průběhu měsíce května. Festimad oslavuje začátek léta silnou dávkou rocku a v poslední době také směsicí žánrů jako electro, flamenco fusion a něco málo z popu. Koná se v La Cubierta v Leganés v jižní části Madridu. Na festival se snadno dostanete vlakem cercanías. Na tomto festivalu vystoupily takové hvězdy jako Marilyn Manson, Alice in Chains, Offspring, Jamiroquai, Limp Bizkit, Smashing Pumpkins, Metallica...

Červen: Metrorock
Metrorock přináší španělské flamenco, rumbu a další taneční skupiny na jednom místě.

Červenec/srpen: Veranos de la Villa
Horké léto je o něco snesitelnější, když se na programu objeví Veranos de la Villa. Tady se můžete těšit na jeden z nejlepších tanečních a hudebních festivalů celého roku.

Červenec: Summercase
Nováček mezi festivaly nabízí stejný program v Barceloně i ve městě Boadilla del Monte západně od Madridu. Hudebníci, kteří hrají v Madridu v pátek, hrají v Barceloně v sobotu a stejně tak naopak.