Chueca, Madrid

Menu

Chueca, Madrid

Turistické zajímavosti ve čtvrti Chueca
  • Sociedad General de Autores
  • Plaza de Chueca

Čtvrť Chueca není místem, ve kterém se setkáte s historickým Madridem. Kromě Sociedad General de Autores v ulici Fernando VI. čp. 4, tu nenajdete žádnou další významnou budovu. Sociedad patřící mezi jednu z mála "modernistických" budov v Madridu navrhl José Grases Riera, žák Antonia Gaudího, v roce 1902. Pro více informací o tomto katalánském stylu prozkoumejte průvodce Barcelonou (www.whatbarcelona.com).

Neznamená to však, že Chueca nemá žádné hezké budovy. Naopak. V této čtvrti najdete nejkrásnější madridské komplexy domů s barevnými fasádami a balkóny s kovaným zábradlím a krásné domy pak ještě doplňují butiky s módou, bary, diskotéky a restaurace všeho druhu.

Plaza de ChuecaPlaza de Chueca je centrem dění v této čtvrti. V případě pěkného počasí jsou okolo celého náměstí rozesety židličky a stolky místních kaváren. To je to, co ve čtvrti gayů uvidíte. Dalším zajímavým místem je restaurace Bodega Angel Sierra. Toto lehce kosmopolitní místo s dřevěným interiérem je ideální pro setkání s přáteli a popíjení drinků během začínajícího večera. Je příjemným protikladem moderních barů s elektrickou a taneční hudbou, které najdete na každém rohu.

Pokud je řeč o restauracích, tak Chueca je jich plná. V ulici San Marcos můžete vyzkoušet různé cenově přijatelné speciality i posedět v kavárnách v americkém stylu (Cafe Diurno & Bazaar jsou těmi nejvýraznějšími).

Ve čtvrti Chueca si užijete toulky příjemným prostředím... a co ještě podniknout? To už jen na vás!