Huertas, Madrid

Menu

Huertas, Madrid

Turistické zajímavosti v oblasti Huertas & Paseo del Prado
  • Plaza de Santa Ana
  • Calle de Huertas
  • Iglesia de San Sebastián
  • Casa-Museo de Lope de Vega
  • El Ateneo
  • El Congreso de los Diputados
  • Muzeum Thyssen Bornemisza
  • Muzeum Prado
  • Botanické zahrady

plaza santa anaPlaza de Santa Ana je středem čtvrti Huertas. Radnice se během posledních let postarala o novou elegantní podobu Santa Any. V roce 2006 byl hotel Reina Victoria ke zděšení mnoha Madriďanů nahrazen Hard Rockem a Reina Victoria tehdy byla tradičním místem pro setkání toreádorů. Dnes už je však tento řetězec hotelů vnímán jako velmi módní a stylovy. Ať tak či onak, užijte si zde příjemné venkovní kavárny po obvodu celého náměstí a dočasné bary "chiringuito", postavené pro popíjení drinků během letního období.

Huertas Na náměstí Santa Ana navazuje ulice Calle de Huertas, jmenovkyně celé čtvrti. Tichá přes den, temperamentní v noci - v Huertas najdete spoustu barů a pěkných jazzových kaváren. Podívejte se na zem a začtěte se do citátů světových literátů, kterými je Cervantes, Lope de Vega i Calderón de la Barca. Všichni ve své době žili na tomto místě, proto se této čtvrti přezdívá "Barrio de las Letras" (literární Madrid).

Iglesia San SebastianPřejděte do Calle de San Sebastián vedoucí z náměstí Santa Ana křížící ulici Huertas a končící u ulice Atocha. Cestou potkáte malou zahradu, která v minulosti sloužila jako hřbitov přilehlého kostela sv. Sebastiána - Iglesia de San Sebastiana. U hlavního portálu kostela v ulici Atocha si můžete na desce přečíst o svatbě Ramóna del Valle-Inclán a Mariany José de Larry, která se v kostele odehrála. K vidění jsou zde také úmrtní listy spisovatelů Miguela de Cervantese, Lope de Vegy, Jacinta Benavente a dalších.

Pokračujte směrem dolů po ulici Atocha, odbočte doleva do ulice Calle de León a pokračujte přes křižovatku s malebnou ulicí Huertas až napravo narazíte na Calle de Cervantes: v této ulici je nejzajímavějším dům Casa-Museo Lope de Vega s číslem popisným 11. Právě tam najdete muzeum oslavující jednoho z nejplodnějších dramatiků Španělska Lope de Vegy, který v tomto domě žil.

Ateneo de MadridOdtud ulicí León nebo Calle de San Augustín dojdete severním směrem do Calle del Prado. Č. p. 21 je sídlem kulturní společnosti El Ateneo de Madrid založené v roce 1835. Můžete zde navštívit zajímavou knihovnu a také různé společenské akce.

Calle del Prado navazuje na Plaza de las Cortes a jen kousek odtud v ulici Calle de San Jerónimo se nachází poslanecká sněmovna Španělska - Congreso de Diputado. Pokračujte severozápadně po této ulici a narazíte na Puerta del So; v opačném směru dorazíte na Paseo del Prado & Plaza de Neptuno.

Muzeum Thyssen Bornemisza se nachází přímo na náměstí Plaza de Neptuno, na rohu ulic San Jerónimo a Paseo del Prado. Pokud budete pokračovat jižně směrem ke stanici Atocha, tak narazíte na Muzeum Prado a s ním sousedící botanické zahrady, také na Paseo del Pradu.