Plaza de España, Madrid

Menu

Plaza de España, Madrid

plaza de españaTuristické zajímavosti:

  • Plaza de España
  • Calle Martín de los Heros
  • Templo de Debod
  • Parque del Oeste & Teleférico
  • Parque de Atracciones de Madrid
  • Faro de Moncloa
  • Ciudad Universitaria
  • La Moncloa

Významné náměstí Plaza de España je lemováno vůbec dvěma prvními mrakodrapy, které byly v 50. letech 20. století postaveny v Madridu. Jmenují se Torre de Madrid a Edificio España. Socha uprostřed náměstí vzdává hold slavnému španělskému spisovateli Miguelu de Cervantesovi. Socha sedícího spisovatele je doprovázena sochami jeho milovaných postav - Donem Quijotem a Sancho Panzou.

gran víaCalle de la Princesa a Gran Vía se střetávají na Plaza de España. Jedna se souběžných ulic k ulici Princesa - Calle Martín de los Heros - se s náměstím protíná. Stačí se jen rozhlédnout a objevíte tu 3 skvělá madridská kina: Cines Princesa, Alphaville Golem a Renoir Plaza España. Všechna tato kina promítají zajímavé filmy v originálním znění se španělskými titulky.

Nejjižnější část parku Parque del Oeste je jenom několik bloků západně od Martína de los Heros. Pokud se chystáte navštívit pouze nějakou část tohoto madridského parku, tak by to mělo být právě tato s Egyptským chrámem (Templo de Debod).

Možná vás hned napadne, co dělá Egyptský chrám v centru Madridu? Z tohoto důvodu: v 60. letech minulého století se totiž Španělsko aktivně zapojilo do kampaně za záchranu důležitého archeologického naleziště v Egyptě. A jako projev díku darovala Španělsku egyptská vláda egyptský chrám pocházející z 2. století před naším letopočtem.

Parque del OestePřímo za chrámem si můžete vychutnat nádherné západy slunce nad Královským palácem.

Pokud se vydáte severozápadně přes Parque del Oeste podél Pasea del Pintor Rosales, dorazíte ke vstupu na Teleférico. Z této kabinové lanovky si můžete prohlédnout vlakové nádraží Príncipe Pío, Templo de Debod, Plaza de España, katedrálu Almudena a kostel San Francisco el Grande. Její konečná stanice se nachází v ohromném parku Casa de Campo. Hned poblíž konečné stanice si můžete užít sportovní & volnočasová centra v Lagu a atrakce v zábavním parku. Tento park byl během několika posledních let značně rozšířen o nové lákavé atrakce.

Severozápadně od vstupu na Teleférico se Parque del Oeste postupně mění na Parque de la Bombilla. V létě se v tomto parku konají open-air koncerty a filmová promítání pod širým nebem.

Faro de MoncloaNa východní stranu parku navazuje stanice metra Moncloa a autobusové nádraží (intercambiador de autobuses) Moncloa. Z tohoto nádraží lze vyrazit na výlet do okolí Madridu. Skvělou možnost vidět Madrid z výšky máte na vysílači Faro de Moncloa. Vyjeďte skleněným výtahem až na vrchol za méně než 2 eura.

Ciudad universitaria - rozlehlý univerzitní komplex Universidad de Complutense se nachází severně od stanice metra Moncloa. Okolí je logicky plně ovlivněno studentským stylem života.

Palacio de la Moncloa se nachází na západní hranici Ciudad universitaria. Tento palác je oficiálním sídlem španělského prezidenta José Luise Rodrigueze Zapatera.