Madridské bary - bary v Madridu

Menu

Madridské bary - bary v Madridu

Bary v Madridu zavírají mezi druhou a čtvrtou hodinou ranní v závislosti na druhu licence, kterou vlastní. Ještě před 5 lety tomu tak nebylo - bary byly otevřené až do pokročilých ranních hodin, ale zákon nyní nastavuje mnohem přísnější pravidla než dříve.

Chcete si zajít pro parádní zážitek do nějakého typického madridského baru? Na následujících řádcích můžete "vyzkoušet" vzorek z široké škály barů, které se v Madridu nacházejí....

cañas y tapas barBary s tapas & cañas
Nejautentičtější zážitek ze všech madridských barů na vás čeká v tapas barech. V nich si můžete objednat spoustu malých porcí různého jídla zvaných "tapas", nebo pokud byste rádi zakousli něco většího či si chcete popovídat u baru a podělit se s přáteli, tak "raciones" budou to pravé. Tahle typická podvečerní aktivita s "tapas" začíná kolem půl desáté večer.

Za starých časů byste tapas dostali zdarma k pití, což je bohužel v dnešní době stále větší a větší rarita. Pokud byste však přece jen chtěli najít nějaké tapas zdarma, tak se zkuste zeptat místních, kteří vám možná prozradí skvělý tip na klasický, "nenaleštěný", typický španělský bar. Když to nevyjde, tak ho můžete zkusit najít sami, přičemž poznávacím znamením můžou být kromě jiného starší barmani.

"Caña" je malé točené pivo za 1€ nebo 1.10€. Na výběr máte také "tubo" (dvakrát větší, ve vysoké úzké sklence) nebo řekněte "jarra/ doble" a dostanete sklenici ještě větší (v půllitru). "Vino tinto" je červené, "vino blanco" pro změnu bílé víno.

Taneční bary - bares de copas
bar"Bares de copas" nabízejí pivo, míchané nápoje a někdy i koktejly. Setkáte se zde především s taneční muzikou a malým tanečním parketem. Obvykle se do tohoto baru vyráží okolo půlnoci až po tapas nebo cañas barech. Slovní zásoba pro "bares de copas"...

Pivo: Stačí říct "una cerveza" nebo "un tercio" a hned dostanete pivo. Nejznámější španělské značky piva jsou Mahou, Cruzcampo a Estrella.
Míchané nápoje: "Cubata" je jeden ze způsobů, jak říci míchaný nápoj. Nebo prostě chtějte ron (rum)/ whiskey/ vodku/ gin CON (s) coca cola/ fanta (limón, naranja..)/ tonic...

CerveceríaPivnice - cervecerías
Tento španělský ekvivalent odpovídá hospodě, přičemž někdy se ve spojitosti s pivnicemi setkáte i s názvem "pub irlandés".

Koktejlové bary - coctelerías
Bary "coctelería" nabízejí různé druhy koktejlů a tropických drinků jako mojito, caipirinha a margarita. Tyto bary jsou hodně v módě, většinou zařízeny ve stylu "chill-out" - tedy v moderním petrobarevném stylu, nechybí pohodlné židličky nebo křesílka - hodí se spíše pro příjemné popovídání než pro tancování.