Casa de Campo, Madrid

Menu

Casa de Campo, Madrid

Casa de CampoCasa de Campo je největší park v Madridu. Filip II. (1527-1598) jej používal jako svůj královský honební revír. V roce 1931 byl otevřen veřejnosti a nyní je tento park nejrozlehlejším "zeleným" místem v celém Madridu.

Casa de Campo se nachází západně od centra města a od parku Parque de Oeste ho odděluje komunikace M-30.

Zařízení parku se postupně rozvíjelo od jednoduchých laviček pro pikniky až po dnešní zoo, zábavní park, tenisové kurty, bazény a ještě mnohem více. Kromě toho můžete v parku Casa de Campo během procházky či jízdy na kole pozorovat překvapivě pestrou a ničím neporušenou flóru a faunu.

Casa de CampoDo parku se lze dopravit pomocí kabinkové lanovky Teleférico, která vede z Pasea del Pintor Rosales (v blízkosti Plaza de España) přímo do středu parku. Během jízdy lanovkou nebo v restauraci hned u výstupu z lanovky si jistě užijete nádherný výhled na město Madrid.

Casa de Campo je tak velký, že je těžké rozhodnout se, kam se podívat nejdříve. Proto si nyní přečtěte o zařízení parku dle jednotlivých stanic metra, abyste věděli, kde vystoupit.

Poblíž stanice metra "Lago"

  • největsí jezero v parku, na kterém se můžete projet na loďkách
  • rozsáhlý komplex veřejných bazénů a tenisových kurtů
  • Recinto Ferial Casa de Campo: velký výstavní sál, ve kterém jsou pořádány konference, výstavy, koncerty apod.
Poblíž stanice metra "Casa de Campo"
  • Zoo Madrid & akvárium
Poblíž stanice metra "Batán"
  • parque de atracciones (zábavní park)

Malé upozornění se týká přítomnosti prostitutek, na které zde pravděpodobně narazíte, protože se vyskytují na mnoha hlavních cestách vedoucích do parku.