Fuencarral, Madrid

Menu

Fuencarral, Madrid

SerranoFuencarral, linie oddělující čtvrti Malasaña a Chueca, je madridskou Mekkou módy. Nemluvíme však o haute couture - butiky Chanel a Prada najdete v Salamance. Řeč je o módě s mladistvým rockerským nádechem: Diesel, Hoss, Custo Barcelona, Adidas, Puma, Levi's, Sfera, Mango... spolu s houfem originálních butiků a obchodů s obuví za přijatelné ceny.

Začněte u stanice metra Gran Vía a pokračujte až ke stanici Bilbao nebo naopak. Mercado Fuencarral se nachází přímo na půli cesty. Čekají na vás stánky a obchody s originální módou, takže pokud se rádi neotřele a zajímavě oblékáte, tohle místo je pro vás a nákupy to pravé. Ale nenechte se zmást bohémským stylem, protože na tomto místě najdete jak věci cenově velmi přijatelné, tak i drahé (jedna položka může stát 80€ a více).

Ulice navazující na Fuencarral také stojí za prozkoumání, pokud chcete objevovat skryté poklady. Na skate shopy narazíte v západní Malasaně, second-handy najdete hlavně v ulicích Velarde & Espíritu Santo, trendové oblečení zase v ulici Manuela Malasaña. Východním směrem od Fuencarallu se dostanete do gay čtvrti Chueca, kde se v ulici Augusto Figueroa nachází ještě více butiků a obchodů s obuví.