Autobusy v Madridu

Menu

Autobusy v Madridu

City BusJízdenky na městské autobusy jsou úplně stejné jako do metra. Můžete je zakoupit v autobuse, ve stanici metra nebo v kiosku a "estancu" (tabák, trafika).

V Madridu funguje více než 200 autobusových linek, které mají trasy po celém městě včetně linek na letiště. Z důvodu velkého počtu tras není orientace v autobusové dopravě po celém Madridu tak jednoduchou záležitostí jako doprava metrem, zvláště do té chvíle, než se seznámíte s názvy ulic. Až se ale ve městě alespoň trochu vyznáte, tak byste s autobusy neměli mít žádný problém.

Každá autobusová zastávka je vyznačena na mapě města s více než 200 trasami, takže byste potřebovali lupu, abyste vše rozluštili. Raději se proto odkazujte na plány jednotlivých tras s názvy ulic, ve kterých daná autobusová linka zastavuje. Na plánku je také uvedena nejbližší zastávka metra, pokud se v dané oblasti nachází.

Až se budete autobusem blížit k zastávce, na které chcete vystoupit, tak nezapomeňte stisknout některé žluté tlačítko, protože jinak by vám řidič nezastavil, pokud by nechtěl nikdo další vystoupit nebo v případě, že by na zastávce nikdo na tento autobus nečekal.