Letiště Madrid

Menu

Letiště Madrid

madrid airportLetiště Madrid Barajas obsluhuje většinu hlavních mezinárodních leteckých společností. V březnu 2006 byla dokončena stavba nového terminálu (T4), díky čemuž objem dopravy významně vzrostl a letiště v Madridu se stalo 4. nejvytíženějším letištěm v Evropě.

Pečlivě si zjistěte, z jakého terminálu odlétáte, protože terminál T4 je poměrně vzdálený od staršího komplexu terminálů T1, T2 a T3, takže vám cesta zabere více času. Ale nemějte obavy, níže najdete informace o několika způsobech, jak se dopravit na letiště v Madridu.

Jak se dostat na letiště Barajas v Madridu...

Metro
1. možnost - terminály 1, 2, 3 & 4 z "Aeropuerto" (linka 8)
Nasedněte na linku č. 8 (růžová) a jeďte směrem do stanice "Aeropuerto". Vystupte ve stanici "Aeropuerto", která přímo navazuje na terminál 2. Terminály 1 a 3 se nachází ve stejném komplexu. Pokud odlétáte z terminálu 4, vystupte až ve stanici "Aeropuerto T4".

Pro cestu na letiště a z letiště z jakéhokoli terminálu je třeba zaplatit speciální příplatek k jízdence 1€ (suplemento). Suplemento si můžete zakoupit společně s jízdenkou před jízdou na letiště, nebo před výstupem z metra v cílové stanici.

barajas T42. možnost - terminál 4 z "Barajas" (linka 8)
Nasedněte na linku č. 8 (růžová) a vystupte ve stanici "Barajas" -- 1 stanice před konečnou stanicí "Aeropuerto". Vystupte z metra a přímo před vstupem do metra uvidíte městský autobus EMT číslo #201, který jede přímo do terminálu T4. Jízdenka stojí stejně jako jedna cesta metrem.

3. možnost - terminály 1, 2, & 4 z "Canillejas" (linka 5)
Nasedněte na linku č. 5 (zelená) a jeďte až na konečnou stanici. Odtud pokračujte dále městským autobusem EMT číslo #204 do T4, nebo #101 do T1 & T2.

Autobus
Autobusové nádraží "Intercambiador Avenida de América" přímo navazuje na 4 linky metra (4, 6, 7, 9). Odtud můžete jet autobusem číslo #200 do T1, T2, T3 nebo autobusem číslo #204 do T4. Další možností je nastoupit do autobusu ve stanici Barajas nebo Canillejas, viz výše.

Taxi

Taxi z centra města přímo na letiště Barajas stojí okolo 20€-30€. Pozor na to, že kromě sazby za kilometry, se za dopravu na letiště platí zvláštní příplatek.