Páteční noc

Menu

Páteční noc

Páteční noc

Lidé v Madridu žijí především pro téměř každodenní noční život a pokud máte takové štěstí, že v Madridu můžete strávit páteční noc, tak určitě nezmeškejte ani minutu a bez váhání vyrazte do víru velkoměsta!
Dění se v centru města dává do pohybu okolo 22.30. Skvělým místem pro začátek víkendu v Madridu je populární Plaza Santa Ana (nejbližší stanice metra: Sol nebo Tirso de Molina). Toto pěkné náměstí překypuje restauracemi a každá z nich je skvělým místem k ochutnání něčeho dobrého z tradiční španělské kuchyně. santa ana

O půlnoci jsou madridské bary plné ruchu a je jich tolik, že si každý najde to své. Pokud je živá hudba vaším šálkem čaje, tak jste na to správném místě. Hned za rohem Plaza Santa Ana naleznete dva nejpopulárnější madridské hudební bary - Cafe Central (Plaza del Angel 10, www.cafecentralmadrid.com) je tradičním jazzovým barem jako za starých časů a vstup je asi 10 euro. Naopak přeplněné Cafe Populart (C/Huertas, www.populart.es) má vstup zdarma a já jsem si v něm poslechla blues, jazz i keltské lidové kapely, takže určitě stojí za to sem vyrazit!
Pokud se chcete podívat na autentické představení flamenca, zkuste show v Las Carboneras (Plaza Conde de Miranda 1, metro: Opera, +34 915428677). Show začínají ve 20.30 nebo 22.30 a nejlepší bude, pokud si zde místa předem zarezervujete.

Jižním směrem od Santa Ana najdete nejlepší bary v Lavapiés a v La Latině. První z jmenovaných je nejkosmopolitnější oblastí ve městě. Z Plaza de Lavapiés (metro: Lavapiés) se za zajímavými malými bary můžete vydat do Calle Argumosa, Calle Ave María a Calle Lavapiés. Tato oblast láká především mladé lidi, ani ne tak ty ve stylovém oblečení, jako spíše ty s touhou najít levné pití a příjemně si popovídat. Během letním měsíců otevírá většina barů venkovní terasy a co se týká hudby, tak si vybere úplně každý. Za zvukem chill out musíte do La Aguja (C/Ave María), kde DJ roztáčí jazzové a rockové vinylové desky až do půl třetí ráno.

Oproti tomu je La Latina (metro: La Latina) stylovější možností. Jen vstupte do ulice Cava Baja nebo Cava Alta a nebudete vědět, do kterého z místních barů vkročit dříve. Corazon Loco (C/Almendro) je klasikou v La Latina, už před barem potkáte lidi s cañas (malými pivy). Podobně na Plaza de la Paja se scházejí mladí Madriďané - na nejlepší mojito zajděte do Delic. Za větším výběrem koktejlů přejděte do ulice Segovia a do baru Corgui (ulice Rollo 8), kde si můžete dát například jahodové daquiris nebo mix lesních plodů s martini.

Když bary v La Latina začnou kolem 3. hodiny ranní zavírat, je čas vyrazit do madridských klubů. Pokud se vám zalíbí vrátit se zpět do 30. let minulého století, tak je tu pro vás Berlin Cabaret (Costanilla de San Pedro 11, www.berlincabaret.com). Kabaretní představení se konají v 1 hodinu ráno a zábava v baru končí s 6. hodinou ranní.

Pro milovníky funky je tu nejlepší madridský klub Marula Café (C/Caños Viejos 3, www.marulacafe.com), ve které hrají špičkoví DJs a často také zahraniční hosté. Tento klub nezavírá dříve než v 6 nebo 7 hodin ráno.