Neděle v Madridu

Menu

Neděle v Madridu

Neděle

Neděle je rozhodně mým nejoblíbenějším dnem v Madridu. Ať už v létě nebo v zimě, Madriďané si tento den vždy užívají s rodinou či přáteli, naplní ho zábavou i odpočinkem. Madriďané si místo toho, aby sami doma bojovali s kocovinou po sobotní párty nebo se obávali nového pracovního týdne, celý víkend vždycky užívají společně s ostatními na úplné maximum.

Pokud jste nestihli navštívit všechna madridská muzea, která jste chtěli, tak neděle je skvělým dnem pro jejich opětovnou návštěvu - v Pradu je vstup zdarma mezi 17 a 19 hodinou a v Muzeu královny Sofie od 10 hodin ráno až do konce otevírací doby (14:30).

Po muzeu se vydejte na trh Rastro - jeden z největších evropských bleších trhů (9:00-15:00, C/Ribera de Curtidores, metro: La Latina), abyste utratili zbylá eura. Tento obrovský trh je každou neděli plný lidí a seženete na něm všechno, co si jen dokážete představit. Dokonce i v případě, že se nechystáte nic koupit, tak vyrazit na tento trh s jedinečnou atmosférou rozhodně stojí za to.

Když se trh postupně rozuteče, vydejte se do čtvrti La Latina, která je každé odpoledne plná života. V letních měsících si můžete pochutnat na skvělém obědě na některé ze stovek venkovních teras, zatímco v zimě se lidé nejraději choulí kolem pivních sudů v klasických oblíbených restauracích jako La Taberna del Zapatero nebo La Corolla (C/Almendro). Další skvělou volbou v případě chladného počasí je El Mesón del Rastro (C/Santa Ana 8). Tento rodinný podnik podává nejlepší albóndigas (karbanátky) a tortillu españolu (španělskou omeletu) v celém Madridu. Zajímavá je také zdejší užásná kolekce více než 200 historických rádií. To vypadá na perfektní zakončení perfektního víkendu v Madridu, co říkáte?