Sobota v Madridu

Menu

Sobota v Madridu

Sobota

Přestože jste se bavili s Madriďany až do ranního rozbřezku, není čas otálet, natáhněte si budík a vydejte se prozkoumávat Madrid za denního světla - nezapomeňte, že máte pouze 48 hodin!

Turistických atrakcí v Madridu není takové množství jako v jiných městech, avšak právě v tomto městě si můžete skutečně užít procházky v ulicích a obdivovat krásnou architekturu historického centra a nasávat speciální atmosféru, na kterou si turisté postupně vytvoří téměř závislost. Udělejte si tedy čas a objevte ty nejzajímavější památky v Madridu.

Den můžete začít ranní kávou na Plaza Mayor (metro: Sol) a odtamtud se vydat ke Královskému paláci (Calle Bailen, metro: Opera). Působivý exteriér můžete obdivovat z krásného náměstí Plaza de Oriente a klidně se vydejte i dovnitř paláce. Krásné zahrady - Jardines de Sabatini - přímo navazují na Královský palác a vy se v nich můžete v klidu projít během horkého letního dne.

Něco dobrého k obědu si vyberte ve velmi tradičním Museu de Jamón (ulice Arenal) a poté můžete směle vyrazit do madridských muzeí. Známý "zlatý trojúhelník" - Prado, Thyssen-Bornemisza (obě se nachází na Paseu de Prado, metro: Banco de España/ Atocha) a Reina Sofia (ulice Santa Isabel, metro: Atocha) patří mezi nejvýznamnější muzea na světe a všechny z nich skutečně stojí za návštěvu. Avšak pouze vzhledem k velikosti samotného Prada se vám všechna muzea během jednoho víkendu pravděpodobně nepodaří navštívit, proto si vyberte konkrétní a vám nejbližší výstavu. Navíc v neděli je vstup do muzeí zdarma, tak se sem klidně můžete vrátit o den později!

V Muzeu královny Sofie uvidíte moderní umění, nezapomeňte zajít za roh a podívat se na moderní přístavbu navrženou francouzským architektem Jeanem Nouvelem. Architektonicky velmi zajímavě řešená budova s mnoha skleněnými prvky a červenými metalickými lištami stála více než 90 milionů euro. Uvnitř jsou k dispozici konferenční místnosti, prostory pro dočasné výstavy, knihovna, knihkupectví, bar a restaurace.

Po kulturním zážitku je vhodná chvíle pro El Parque de Buen Retiro neboli Retiro park, který se nachází jen několik minut chůze iod muzeí. V parku se můžete projet na loďce jako další turisté nebo si jen najít klidné místo a užívat si toto krásné a rozlehlé zelené místo.

Sobotní noc

Noční život v Madridu je další kapitolou, pro kterou potřebujete obnovit svou energii. Restaurací v Madridu je však takové množství, že není vůbec snadné vybrat tu pravou. Proto níže naleznete seznam míst vhodných pro skvělý začátek večera a skvělou večeři. Restaurace jsou rozčleněny dle cenových kategorií:

Levná večeře: El Tigre (C/Infantas 30, metro: Gran Via) - velmi oblíbené místo mezi turisty i místními. Vpředu v baru zákazníci večeří jeden vedle druhého, ke každému pití tu totiž dostanou talíř s tapas ZDARMA, takže je naprosto pochopitelné, že je bar téměř neustále přeplněný. Pokud za jídlo chcete "speciálně" zaplatit, sedněte si v místnosti v zadní části.

Střední cenová hladina: La Musa (C/Manuela Malasaña 18, metro: Bilbao/ San Bernardo, www.lamusalatina.com). Tato skvělá restaurace je "sestrou" La Musy La Latina (Plaza de la Paja) a "plážového" baru Ojalá (C/San Andres). Jídlo je zde k dispozici za dobrou cenu a přestože se menu často mění, vždy si na něm určitě pochutnáte.

madrid restaurantSpeciální příležitosti: La Viuda Blanca (C/Campomanes 6, metro: Opera, www.laviudablanca.com). Tato stylová a příjemně zařízená restaurace je skvělým místem přímo pro vás, pokud si chcete pochutnat na experimentální středomořské kuchyni ve špičkovém designovém prostředí. Hlavní chody stojí mezi 10-25 eury a po večeři si můžete dát v baru La Viuda Negra dokonce i koktejl.

A teď už je čas začít objevovat madridský noční život a s ním samozřejmě madridské bary, které potkáte na každém rohu a které si nesmíte nechat ujít. V závislosti na vašem oblíbeném hudebním stylu si na seznamu vyberte nějaký z výběru vynikajících barů, které mají otevřeno do půl třetí nebo do tří hodin ráno:

Chcete-li electro a house, zajděte do Suite (Virgen de los Peligros 4, metro: Sevilla, www.suitecafeclub.com), ve kterém vás uvítá prosklený vstup a v prostorném příjemném interiéru si užijte nejen váš oblíbený hudební styl.

Za mixem starých i nových rockových melodií jděte do Angies (C/San Vicente Ferrer 4, metro: Tribunal) s přátelskou a veselou atmosférou.

Pokud chcete od každého něco - od funku a soulu přes rock a punk až po pop, tak Costello bude tím pravým! (C/Caballero de Gracia 10, metro: Gran Vía, www.costelloclub.com).

V klubech v Madridu se začíná něco dít až kolem půl čtvrté ráno, kdy bary postupně zavírají, ale v sobotu doražte nejpozději kolem třetí hodiny, jinak si budete muset vystát obrovskou frontu. Níže následuje seznam nejlepších madridských klubů:

Bar y Co (C/Barco 34, metro: Gran Vía/ Tribunal, www.barcobar.com) nabízí latinský jazz, funk a hip-hop až do sedmé hodiny ranní.el sol

Pacha (C/Barceló 11, metro: Tribunal, www.pacha-madrid.com) je stylovým klubem, ve kterém je nejžádanější VIP sekce, kde můžete sledovat extravagantně oblečené go-go tanečnice a tancovat v rytmu electro housu a RnB až do sedmé nebo osmé hodiny ranní.

Kapital je jedním z nejslavnějších klubů v Madridu a nachází se v ulici Atocha 125 (metro: Atocha, www.grupo-kapital.com). Tento sedmipartový super klub pouští všechny druhy hudby až do sedmé hodiny ranní. Tady si to své najde úplně každý dokonce i v případě, že se nemůžete rozhodnout pro jeden typ hudby.

Reinu Bruja (C/Jacometrazo 6, metro: Callao, www.reinabruja.com) stojí za to navštívit už kvůli neuvěřitelnému dekóru a osvětlení, které navrhl Tomás Alía. Až skončíte s obhlídkou interiéru, tak se můžete zaposlouchat do hudebního mixu španělského popu až do 6. hodiny ranní.

Mondo Sala Stella (C/Arlabán 7, metro: Sevilla, www.web-mondo.com) je nejlepším klubem s electro hudbou s parádní atmosférou.

Nakonec, než se vydáte z některého skvělého klubu v Madridu do hotelu, tak se ještě stavte na snídani v Chocolateríi San Ginés (Pasadizo de San Ginés, metro: Sol) a ve španělském stylu si objednejte churros s čokoládou.