Malasaña, Madrid

Menu

Malasaña, Madrid

MalasannaTuristické zajímavosti v oblasti Malasaña
  • Calle Fuencarral
  • Glorieta de Bilbao & Café Comercial
  • Museo Municipal
  • Plaza Dos de Mayo
  • Conde Duque

Vystupte přímo v centru Malasani ve stanici metra Tribunal směrem na ulici Calle Fuencarral a dostanete se na jednu z nejživějších ulic v Madridu. Úzké chodníky této ulice se vždy hemží nákupy chtivými lidmi a hippíky.

Pokud půjdete severním směrem narazíte na Glorietu de Bilbao a historické Café Comercial, které bylo otevřeno v roce 1898 a pyšní se prominentní rolí s přízviskem "zlatého věku" kávy v Madridu.

Pokud půjdete po Fuencarralu směrem na jih, dorazíte na Gran Vía, kde můžete směle pokračovat v nakupování (viz Fuencarral pro více informací o nakupování a obchodech v této ulici).

Museo MunicipalPřímo u metra Tribunal si nemůžete nevšimnout jedné z nejlepších barokních budov v Madridu - Museo Municipal s bohatě zdobenou fasádou, původně postavené jako hospic v roce 1720. Nyní zde sídlí zajímavé městské historické muzeum.

Zabočte na západ z Fuencarralu do Calle de la Palma a pomalu přijdete na to, jak vypadá atmosféra v této čtvrti. Právě tato oblast byla centrem pofrankovského kulturního hnutí la Movida. Oscarový režisér Pedro Almodóvar často na tomto místě natáčel.

Otočte se na sever na San Andrés, abyste objevili Plaza Dos de Mayo (více informací o historii tohoto náměstí najdete v sekci madridské festivaly). Dos de mayo je pravým centrem Malasani; místní terasy i celé náměstí jsou v případě pěkného počasí plné k prasknutí.

plaza 2 de mayo Z náměstí Dos de Mayo směrem na západ se ocitnete v calle de San Bernardo. Přejděte San Bernardo a vstoupíte do malého půvabného sousedství Conde Duque podjmenovaného po bývalých kasárnách královské stráže. Toto místo funguje jako kulturní centrum a náměstí v této oblasti jako například Comendadoras jsou skvělými místy pro popíjení nápojů a pojídání něčeho dobrého na terasách. Je velmi příjemné procházet se kolem barevných budov, zajímavých obchodů a kaváren.

Zpátky na San Bernardo a potom když půjdete jižním směrem, tak se před vámi objeví dvě lákavé možnosti. Kousek od Plaza de España napravo pod Condue Duque, objevíte ulici Calle San Bernardino plnou mezinárodních restaurací (s indickou, thajskou, indonéskou kuchyní...).

Nalevo se nachází Calle del Pez, ve které najdete spoustu barů, kaváren a restaurací.

San Bernardo vede ke Gran Vía, těsně u stanice metra Santo Domingo.