Puerta del Sol

Menu

Puerta del Sol

Turistické zajímavosti v oblasti Puerta del Sol & Gran Vía

  • Puerta del Sol
  • Calle Arenal
  • Chocolatería de San Gines
  • Real Monasterio de las Descalzas Reales
  • Plaza de Callao & Gran Vía
  • Calle de Preciados y Calle del Carmen
  • Calle de Alcalá
  • Královská akademie výtvarného umění
  • Círculo de Bellas Artes
  • Plaza de Cibeles

puerta del solZačněte v centru všeho dění, přímo na náměstí Puerta del Sol. Ze všech stran vás obklopí turisté a spousta místních, takže nebudete vědět, kam se dřív podívat! Nejprve se zkuste dostat k nejstarší budově na náměstí z roku 1766 - k poště - Casa de Correos. Nyní zde sídlí madridské zastupitelstvo - La Comunidad de Madrid. Tato bývalá pošta se nachází na jižní straně Sol.

Nasměrujte svoji prohlídku okolo Puerty del Sol například do Calle Arenal. Tato ulice je pěší zónou a končí na Plaza de Isabel II, přímo před Národním divadlem (Teatro Real). Ale než dorazíte až na konec, nepřehlédněte několik zajímavých věcí. Vlevo za odbočkou do Calle de Bordadores se nachází Plazuela de Sin Ginés a slavná čokoládovna - Chocolatería de San Ginés otevřená až do ranních hodin a vy si zde můžete pochutnat na typické madridské pochoutce: čokoládě s churros. Calle de Bordadores se po překřížení s ulicí Arenal mění na Calle de San Martín. Odbočte do San Martín a dorazíte na krásné náměstí s budovou Real Monasterio de las Descalzas Reales, ve které Karel V. Španělský pobýval během počátku 16. století se svojí ženou Isabelou Portugalskou a dcerami Juanou a Marií. Isabela tento palác v roce 1557 přeměnila na františkánský klášter. Uvnitř se nachází belgické gobelíny ze 17. století.

Gran ViaZ Desclazas pokračujte směrem na sever a dorazíte na Plaza de Callao & Gran Vía. Na Callau se nachází mnoho divadel, včetně Palacio de la Prensa z roku 1920 a východním směrem na Gran Vía čp. 35 uvidíte Palacio de la Música. Pokud přejdete Gran Vía, objevíte se ve čtvrti Malasaña a nebo dále na východ ve čtvrti Chueca. Gran Vía končí západním směrem na Plaza de España a na východ se spojuje s Calle de Alcalá.

Z Callao vedou dvě ulice přímo zpět k Puertě del Sol: Calle de Preciados s obchodními domy Corte Inglés & FNAC, plus Zara, H&M, Camper atd. a Calle del Carmen. Na konci ulice Carmen se nachází nejoblíbenější místo ve městě pro setkání - symbolická socha "el Oso y el Madroño" (medvěd & jahodový strom).

Nyní, když jste opět zpět na Puertě del Sol, se vydejte východně do ulice Calle de Alcalá. Jenom několik metrů od Sol v ulici Alcalá čp. 13 se nachází Královská akademie výtvarného umění - Real Academia de Bellas Artes, skrytý poklad mezi madridskými muzei. O kousek dál v čp. 42 sídlí jedno z nejstarších kulturních center - Círculo de Bellas Artes, kde se můžete zastavit třeba na výstavu umění, na film nebo kávu.

Cibeles fountainPokračujte dále až na Plaza de Cibeles, na velkou křižovatku hlavních severo-jižních silničních tahů v Madridu tzv. Paseo de Recoletos & Paseo de la Castellana severním a Paseo del Prado jižním směrem. Dvě důležité informace o Cibeles - zaprvé: když ve 2 hodiny ráno zavře madridské metro, tak odsud jezdí všechny noční autobusy a za druhé: když Real Madrid vyhraje španělskou ligu, tak právě zde své vítězství hráči oslavují. Pokračujte dál ulicí Alcalá a dostanete se k Puertě de Alcalá a k parku Retiro.