Historie Realu Madrid

Menu

Historie Realu Madrid

real madrid

V roce 1998 jmenovala FIFA nejlepším klubem 20. století Real Madrid Club de Fútbol.

Jen několik dalších fotbalových týmů se může chlubit vítězstvím ve všech hlavních národních i mezinárodních pohárech a šampionátech. Historie Realu Madrid CF je opravdu plná úspěchů.

Santiago Bernabeu Stadium

Klub byl založen v roce 1902 a už o tři roky později se chlubí vítězstvím ve španělské lize. Král Alfonso XIII. klubu propůjčil "královský titul" v roce 1920. Od té doby byl Real Madrid vždy oblíbeným klubem představitelů Španělska a hlavním španělským klubem v této zemi.

Španělská občanská válka (1936-1939) donutila hráče přejít z herního na bitevní pole a stadion Chamartín se stal prostorem pro vězně. Ale klub byl, jakmile válka skončila, opět obnoven a a stal se ještě silnějším než dříve pod vedením Santiaga Bernabéu.

real madrid players

Bernabéu jako nejvlivnější postava v dějinách Realu Madrid byl v roce 1943 zvolen prezidentem. Toto předznamenalo velké organizační změny k lepšímu, včetně sklonu k rekruitování světových fotbalových super hvězd. Bernabéu hrál klíčovou roli při přestavbě "Estadio Chamartínu" a v roce 1955 byl stadion oficiálně přejmenován na "Estadio Santiago Bernabéu." Když v roce 1978 Bernabéu opustil klub, měl za sebou klubové úspěchy v podobě 1 světového poháru, 6 evropských pohárů (pět v řadě!), 16 titulů ve španělské lize a 6 španělských pohárů.

Mnoho nejlepších fotbalistů světa prošlo i Realem Madrid. Luis Figo, Zidane Zinedane, Ronaldo, David Beckham, Fernando Redondo nebo Raul jsou jen úzkým výběrem!